Piły do kapowania pakietów

Szeroki asortyment maszyn do precyzyjnego kapowania pakietów, od najprostszych pił mobilnych, po w pełni zautomatyzowane linie kapujące z milimetrową dokładnością.

Sprawdzone rozwiązania poparte ponad 70-letnim doświadczeniem.

Zarówno w opcjach przewoźnych, jak i stacjonarnych, powierzchnia pakietu po cięciu jest gładka i równa. Możliwe jest to między innymi dzięki specjalnym łańcuchom tnącym, odpowiednio sztywnej i stabilnej konstrukcji maszyn oraz precyzyjnemu prowadzeniu układu tnącego.

Korzyści przy stosowaniu stacji kapowania PRINZ:

  • idealnie docięte pakiety z dokładnością do +/-1mm oraz gładką i równą powierzchnią
  • zwiększenie jakości i wartości materiału
  • znaczne przyspieszenie procesu przygotowania pakietów do wysyłki, ostateczny podział pakietu na długości i optymalizacja możliwa tuż przed wysyłką do klienta
  • możliwość szybkiej reakcji i spełnienia potrzeb klientów w zakresie dostawy odpowiednio dociętych pakietów
  • w porównaniu z docinaniem pojedyńczych desek wielokrotny wzrost wydajności pracy
  • zastąpienie coraz droższej i czasochłonnej pracy wielu osób
  • ułatwione magazynowanie i transport pakietów

Piły przewoźne, dokładność cięcia +/- 4mm

Piły mobilne oraz rozwiązanie umożliwiające montaż piły przewoźnej na ramie do pozycjonowania pakietów, zwiększające wydajność i dokładność cięcia.

Piły z prowadzeniem łukowym, dokładność cięcia +/- 2mm

Piły stacjonarne z dokładnym prowadzeniem układu tnącego, z możliwością wygodnej obsługi dzięki posuwom elektrycznym, funkcji otwierania rzazu i docisku pakietu.

Piły z prowadzeniem liniowym, dokładność cięcia +/- 1mm

Najbardziej wydajne i dokładne automatyczne linie kapowania przystosowane do pracy w pełni automatycznej, w połączeniu z systemami wyrównywania, obwiązywania czy pakowania pakietów.

Piły z prowadzeniem obustronnym, dokładność cięcia od +/- 1,5mm do +/- 3mm

Kompaktowe rozwiązania alternatywne, gwarantujące wysoką wydajność i dokładność cięcia przy ograniczonych nakładach inwestycyjnych.

Stacje wyrównywania, magazynowania pakietów

Dodatkowe rozwiązania w ofercie PRINZ – systemy ułatwiające wyrównywanie i magazynowanie pakietów, dla zwiększenia wydajności i optymalizacji procesu produkcji.

Dlaczego wybrać Piły Łańcuchowe PRINZ do cięcia drewna?

Prezentacje i szkolenia

Prezentujemy piły mobilne w zakładzie Klienta, prowadzimy fachowe szkolenia z obsługi dostarczonego sprzętu. Dzielimy się zdobytą przez lata wiedzą tak, aby mogli Państwo zmaksymalizować efektywność swojej pracy.

Szybka realizacja, montaż

Staramy się realizować wszelkie zamówienia i montaże profesjonalnie i kompleksowo, ale przede wszystkim – szybko i sprawnie.

Serwis

Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz szybką dostawę części zamiennych z magazynu w Poznaniu.

Zobacz również