tworzywo-foto-glowne

Piły do cięcia tworzyw sztucznych

Produkujemy i sprzedajemy przemysłowe piły łańcuchowe do szybkiego i ekonomicznego cięcia poprzecznego rur z tworzyw sztucznych o dużych średnicach, również pod kątem.

Wykorzystujemy unikalne rozwiązania: specjalnie zaprojektowane łańcuchy tnące PLASTICUT oraz prowadnice z systemem kanałów powietrznych, eliminującym użycie oleju smarującego podczas cięcia.

Ofertę kierujemy do firm zajmujących się produkcją, montażem lub recyclingiem elementów z tworzyw sztucznych.

Montujemy i serwisujemy dostarczony sprzęt.

Piły mobilne czy stacjonarne do cięcia tworzyw sztucznych

W ofercie PRINZ Polska znajdziesz zarówno piły mobilne do cięcia tworzyw sztucznych, jak i piły stacjonarne do plastiku. Piły mobilne, dzięki swojej konstrukcji, umożliwiają ich łatwy transport i są idealne do zastosowań, w których konieczne jest przemieszczanie sprzętu między różnymi miejscami pracy. Tego typu piły do cięcia tworzyw sztucznych są przeznaczone do wykorzystywania w różnych miejscach, na różnych placach budowy, w warunkach przemysłowych, w których mobilność sprzętu odgrywa kluczową rolę. Z kolei piły stacjonarne do cięcia tworzyw sztucznych, jak sama nazwa wskazuje, stosowane są w danym miejscu zakładu, jako dokładniejsze, wydajniejsze stacje robocze, w połączeniu z szeregiem opcji dodatkowych, zapewniających zwiększone bezpieczeństwo procesu cięcia.

Wybór między piłą mobilną a stacjonarną powinien być podyktowany specyfiką zadań do realizacji. Piła mobilna jest lepszym wyborem, gdy praca wymaga częstego zmieniania lokalizacji lub gdy przestrzeń robocza jest ograniczona. Piła stacjonarna natomiast jest zalecana w przypadkach, gdy konieczne jest cięcie dużych ilości materiału z zachowaniem wysokiej precyzji i wydajności obróbki.

Cechy charakterystyczne dobrej piły do tworzyw sztucznych

Dobra piła do cięcia tworzyw sztucznych musi spełniać szereg kryteriów. Gwarantuje to jej skuteczność i niezawodność. W ofercie PRINZ Polska znajdziesz piły wyposażone w stellitowane prowadnice z systemem chłodzenia powietrznego układu tnącego. To innowacyjne rozwiązanie eliminuje potrzebę stosowania oleju smarującego, co ułatwia proces ewentualnego późniejszego zgrzewania. Nasze piły przeznaczone do cięcia plastiku są zbudowane z materiałów najwyższej jakości, a masywna konstrukcja zapewnia ich długą żywotność i wytrzymałość, przy intensywnym użytkowaniu. Oferujemy modele zarówno z manualnym, jak i zaawansowanym elektrycznym lub hydraulicznym posuwem układu tnącego, idealne do pracy z rurami o średnicy do 2,5 metra. Nasze piły są gwarancją najwyższej jakości cięcia plastiku. Wiele modeli zostaje wyposażonych w systemy laserowej projekcji linii cięcia, co dodatkowo zwiększa precyzję i minimalizuje ryzyko błędu podczas pracy.

Jakie materiały tną piły dostępne w ofercie PRINZ Polska

W ofercie PRINZ Polska dostępne są specjalistyczne piły do cięcia rur z tworzyw sztucznych. Urządzenia tego typu bywają często określane jako piły do rur PCW, jednak w rzeczywistości sprzęt doskonale radzi sobie z różnymi tworzywami sztucznymi pochodzenia naturalnego oraz syntetycznego tj. kauczuk, polietylen, polistyren itd. Mamy piły do cięć ukośnych, które sprawdzają się przy cięciu rur o dużych średnicach pod ustalonymi kątami.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych układów pomiarowych, laserowej projekci linii cięcia oraz systemów do stabilnego mocowania rur przed cięciem, nasze piły zapewniają wysoką dokładność cięcia i powtarzalność wymiaru, bez względu na typ obrabianego materiału. Idealnie nadają się do cięcia dużych rur, profili o grubych ściankach czy pełnego materiału, zapewniając gładkie i równe powierzchnie cięć. Technologia ta umożliwia również efektywną pracę z materiałami o skomplikowanych geometriach. Jest to szczególnie cenione w branży przetwórstwa tworzyw.

Nasze piły przeznaczone są do cięcia tworzyw, przy czym mogą zostać dostosowane do specyficznych potrzeb klientów. Oferujemy opcje personalizacji, takie jak dobór różnych rodzajów układów tnących, systemów posuwu układu tnącego, jednostki tnącej, chłodzenia czy obsługi.

Oferta produktów do cięcia tworzyw sztucznych, plastiku

 • piły mobilne lub stacjonarne
 • piły z manualnym, elektrycznym lub hydraulicznym posuwem układu tnącego do cięcia rur o średnicy do 2,5m
 • stellitowane prowadnice, wyposażone w system chłodzenia i usuwania wiórów za pomocą sprężonego powietrza, brak konieczności stosowania oleju smarującego układ tnący i czyszczenia elementów przed zgrzewaniem
 • wydajne łańcuchy PLASTICUT o specjalnej geometrii ogniw, pozostawiające gładką i równą powierzchnię po cięciu, które dobrze sprawdzają się również przy cięciu profili o grubych ściankach
 • obrotnice do pił do cięć pod kątem
 • laserowa projekcja linii cięcia
 • systemy do stabilnego mocowania rur przed cięciem
 • wydajne systemy odciągowe wiórów
Cięcie tworzyw sztucznych folder PDF

Piły do cięcia tworzyw sztucznych

Dlaczego wybrać piły łańcuchowe PRINZ do cięcia tworzyw sztucznych?

Doradztwo
Prowadzimy fachowe szkolenia z obsługi dostarczonego sprzętu; dzielimy się zdobytą przez lata wiedzą tak, aby mogli Państwo zmaksymalizować efektywność swojej pracy.

Szybka realizacja, montaż
Staramy się realizować wszelkie zamówienia i montaże profesjonalnie i kompleksowo, ale przede wszystkim – szybko i sprawnie.

Serwis
Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz szybką dostawę części zamiennych z magazynu w Poznaniu.

Cięcie rury z tworzywa sztucznego za pomocą piły PROFICUT strong

Cięcie rur z tworzywa sztucznego podczas ekstruzji

Zapytaj o indywidualną ofertę

  Firma

  NIP

  Osoba kontaktowa (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Treść zapytania

  TAK, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRINZ Polska sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Tulipanowa 4, 60-175 Poznań, NIP: 972-04-17-307, REGON: 630657614, KRS: 0000134452) w celu przesyłania informacji handlowych o usługach świadczonych przez Administratora, za pośrednictwem poczty e-mail oraz telefonicznie. Więcej informacji o Administratorze znajduje się w Polityce prywatności: https://www.prinz-polska.com.pl/firma/polityka-prywatnosci-i-cookies.