Piły do cięcia płyt gipsowo-kartonowych

gips-karton-main

Płyty gipsowo-kartonowe to popularny materiał w budownictwie, a jego produkcja na całym świecie rośnie z roku na rok. Cięcie płyt gipsowo-kartonowych jest jednak szczególnie dużym wyzwaniem dla producentów, zwłaszcza gdy mają być cięte w paczkach.

Materiał jest stosunkowo miękki i kruchy, co może prowadzić do uszkodzenia krawędzi i złamania, jeśli nie zostanie odpowiednio przycięty. Ponadto kurz i brud mogą stanowić poważny problem podczas pracy z płytami gipsowo-kartonowymi.

Wysoka ścieralność materiału jest również ekstremalnym wyzwaniem dla narzędzi i maszyn. Aby sprostać wyzwaniom związanym z cięciem płyt gipsowo-kartonowych i otrzymać produkt wysokiej jakości, PRINZ już w 1990 roku rozpoczął produkcję kompaktowych i wydajnych rozwiązań.

Ciągły dalszy rozwój, w ścisłej współpracy z wieloma producentami płyt gipsowo-kartonowych, uczynił firmę PRINZ wiodącym światowym dostawcą narzędzi i pił gipsowych do cięcia pakietów płyt gipsowych.

PRINZ PC120 został opracowany specjalnie z myślą o bardzo dużej wydajności produkcji i w pełni automatycznym, nieprzerwanym procesie cięcia. Dzięki systemowi sterowania PLC parametry automatycznych sekwencji kapowania można łatwo zmieniać, a precyzyjne prowadzenie układu tnącego po obu stronach zapewnia wysoką dokładność docinania, przy zachowaniu maksymalnej wydajności.