papier-main

Piły do cięcia roli papieru

Produkujemy i sprzedajemy przemysłowe piły łańcuchowe do szybkiego i ekonomicznego cięcia poprzecznego roli papieru o dużych średnicach – bez konieczności rozwijania.

Ofertę kierujemy do firm działających w branży papierniczej oraz przy recyklingu.

Montujemy i serwisujemy dostarczony sprzęt.

Maszyny przemysłowe do cięcia papieru

Produkujemy przemysłowe piły łańcuchowe do cięcia papieru. W głównej mierze są to stacje kapowania roli papieru o większych średnicach ale oferta obejmuje również mniejsze piły mobilne. Zastosowanie naszych maszyn wyklucza konieczność bobinowania a uzyskana powierzchnia po cięciu jest gładka i równa. Jest to możliwe dzięki stosowaniu specjalnych widiowych łańcuchów tnących do papieru, również naszej produkcji. Maszyny PRINZ stosowane są również podczas recyklingu papieru. Cięcie papieru w roli to bardzo wydajny i ekonomiczny sposób stosowany coraz częściej w firmach szeroko pojętego przemysłu papierniczego.

Jaki rodzaj papieru tną nasze piły?

Brak konieczności rozwijania roli papieru, przy jednocześnie wydajnym cięciu (cięcie roli o średnicy ok. 150 cm zajmuje średnio ok. 5 min) i uzyskiwanej dobrej powierzchni po kapowaniu to niekwestionowane zalety rozwiązań PRINZ. Przy zastosowaniu naszych systemów, możliwe jest docinanie praktycznie wszystkich gatunków papieru w tym:

 • papier powlekany i niepowlekany (papier kredowy, papier offsetowy),
 • papier syntetyczny,
 • papier ekologiczny (typu kraft),
 • kartonowy, tektury, itd.

Uwzględniając właściwości papieru, jego gramaturę, zastosowanie czy wykończenie, pomożemy Państwu w doborze odpowiedniego rozwiązania wyposażonego w najlepiej dobrany układ tnący!

Cięcie roli papieru – oferta produktowa

Oferujemy piły do cięcia papieru, z użyciem specjalnie zaprojektowanego łańcucha tnącego DURACUT. Łańcuch ten różni się od innych dostępnych na rynku żywotnością oraz jakością pozostawianej po cięciu powierzchni. Stacje cięcia, wykorzystujące łańcuchy DURACUT, dobierane są w zależności od średnic roli papieru, rodzaju papieru, częstotliwości używania piły oraz dokładności cięcia koniecznej do uzyskania.

Dzięki odpowiednio dobranej pile do cięcia roli papieru szybko, sprawnie i bezpiecznie wykonasz Swoją pracę. Wśród wyspecjalizowanych maszyn i narzędzi produkowanych dla przemysłu papierniczego polecamy i oferujemy:

 • piły mobilne lub stacjonarne
 • piły z manualnym, hydraulicznym lub elektrycznym posuwem układu tnącego
 • piły ze stołem do obrotu roli papieru znacznie przyspieszającym proces cięcia i wydłużającym żywotność części układu tnącego
 • stellitowane prowadnice o długości cięcia do 2,5m
 • wydajne łańcuchy widiowe DURACUT o specjalnej geometrii ogniw, pozostawiające gładką i równą powierzchnię po cięciu
 • hydrauliczne podstawy przesuwne pił, w celu korekty linii cięcia

Różnice między piłą z manualnym, hydraulicznym lub elektrycznym posuwem układu tnącego

Aby wybrać odpowiednie urządzenie do cięcia papieru, należy uwzględnić specyfikę planowanych zadań oraz preferencje operatorów. Jeśli chodzi o narzędzia do cięcia papieru, istotnym aspektem jest sposób posuwu układu tnącego. Częstą pojawiają się wątpliwości, jaki posuw wybrać – manualny czy elektryczny. Piły z manualnym posuwem układu tnącego cechują się prostotą obsługi i są często wybierane do realizacji mniejszych zadań, w których cenne jest, gdy operator może bardzo precyzyjnie kontrolować prędkość i siłę nacisku. Piły te są idealne do pracy z mniejszymi ilościami papieru i mniejszymi średnicami roli, do ok. 100 cm.

Piły z elektrycznym / hydraulicznym posuwem układu tnącego oferują znacznie większą moc i wydajność, co jest niezbędne przy cięciu większych ilości papieru lub roli o większych średnicach. Hydrauliczny system posuwu zapewnia płynną, jednostajną prędkość cięcia, minimalizując ryzyko zacięć czy nierówności na powierzchni ciętego materiału. Takie urządzenia do cięcia papieru są preferowane w firmach realizujących zlecenia na dużą skalę, gdzie szybkość, automatyzacja procesów i możliwość ciągłej pracy bez nadmiernego wysiłku ze strony operatora stanowią kwestie priorytetowe.

Jakie cechy posiada dobra piła do cięcia papieru na wymiar?

Dobra piła do cięcia papieru na wymiar powinna spełniać kilka fundamentalnych wymogów. Bez wątpienia powinna zapewnić wydajność, precyzję i bezpieczeństwo użytkowania. Przede wszystkim ważna jest wysoka jakość ostrza łańcucha, niezbędna do uzyskania gładkich i równych powierzchni cięcia. Oznacza to konieczność stosowania ostrzy widiowych, takich jak w łańcuchach DURACUT oraz wzmocnionych, stellitowanych prowadnic.

Aby cięcie papieru na wymiar zakończyło się pełnym powodzeniem, piła powinna oferować regulowaną prędkość cięcia, umożliwiającą dostosowanie do różnych typów i gatunków papieru. Dobór samej prędkości liniowej łańcucha tnącego oraz stosowanie odpowiednich kątów ostrzenia łańcucha to kolejne równie istotne kwestie.

Nie można także zapominać o bezpieczeństwie użytkowania. Dobre piły wyposażone są w systemy zabezpieczające, takie jak kurtyny świetlne czy dodatkowy wyłącznik dla drugiej osoby, oceniającej bezpieczeństwo pracy po drugiej stronie dużej roli papieru. Systemy awaryjnego zatrzymywania oraz ergonomiczne elementy sterujące, minimalizują ryzyko wypadków przy pracy. Dodatkowym atutem jest łatwość obsługi i konserwacji, przekładająca się na rzadsze przestoje w produkcji i dłuższą żywotność maszyny.

Pobierz folder PDF

Piły do cięcia roli papieru

Dlaczego wybrać piły łańcuchowe PRINZ do cięcia roli papieru?

Doradztwo
Prowadzimy fachowe szkolenia z obsługi dostarczonego sprzętu; dzielimy się zdobytą przez lata wiedzą tak, aby mogli Państwo zmaksymalizować efektywność swojej pracy.

Szybka realizacja, montaż
Staramy się realizować wszelkie zamówienia i montaże profesjonalnie i kompleksowo, ale przede wszystkim – szybko i sprawnie.

Serwis
Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz szybką dostawę części zamiennych z magazynu w Poznaniu.

Cięcie roli papieru typu kraft za pomocą piły TWINPAPER

Cięcie roli papieru makulaturowego za pomocą stacji UNISTAR

Cięcie roli papieru typu kraft za pomocą piły PAPERSTAR

Cięcie roli papieru o dużej średnicy za pomocą stacji TWINPAPER-E

Zapytaj o indywidualną ofertę

  Firma

  NIP

  Osoba kontaktowa (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Treść zapytania

  TAK, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRINZ Polska sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Tulipanowa 4, 60-175 Poznań, NIP: 972-04-17-307, REGON: 630657614, KRS: 0000134452) w celu przesyłania informacji handlowych o usługach świadczonych przez Administratora, za pośrednictwem poczty e-mail oraz telefonicznie. Więcej informacji o Administratorze znajduje się w Polityce prywatności: https://www.prinz-polska.com.pl/firma/polityka-prywatnosci-i-cookies.