papier-main

Piły do cięcia roli papieru

Produkujemy i sprzedajemy przemysłowe piły łańcuchowe do szybkiego i ekonomicznego cięcia poprzecznego roli papieru o dużych średnicach – bez konieczności rozwijania.

Ofertę kierujemy do firm działających w branży papierniczej oraz przy recyklingu.

Montujemy i serwisujemy dostarczony sprzęt.

Maszyny przemysłowe do cięcia papieru

Produkujemy przemysłowe piły łańcuchowe do cięcia papieru. W głównej mierze są to stacje kapowania roli papieru o większych średnicach ale oferta obejmuje również mniejsze piły mobilne. Zastosowanie naszych maszyn wyklucza konieczność bobinowania a uzyskana powierzchnia po cięciu jest gładka i równa. Jest to możliwe dzięki stosowaniu specjalnych widiowych łańcuchów tnących do papieru, również naszej produkcji. Maszyny PRINZ stosowane są również podczas recyklingu papieru. Cięcie papieru w roli to bardzo wydajny i ekonomiczny sposób stosowany coraz częściej w firmach szeroko pojętego przemysłu papierniczego.

Brak konieczności rozwijania roli papieru, przy jednocześnie wydajnym cięciu (cięcie roli o średnicy ok. 150cm zajmuje średnio ok. 5min) i uzyskiwanej dobrej powierzchni po kapowaniu to niekwestionowane zalety rozwiązań PRINZ. Przy zastosowaniu naszych systemów, możliwe jest docinanie praktycznie wszystkich gatunków papieru w tym: papier powlekany i niepowlekany (papier kredowy, papier offsetowy), papier syntetyczny, papier ekologiczny (typu kraft), kartonowy, tektury, itd.

Uwzględniając właściwości papieru, jego gramaturę, zastosowanie czy wykończenie, pomożemy Państwu w doborze odpowiedniego rozwiązania wyposażonego w najlepiej dobrany układ tnący!

Nasza oferta:

 • piły mobilne lub stacjonarne
 • piły z manualnym, hydraulicznym lub elektrycznym posuwem układu tnącego
 • piły ze stołem do obrotu roli papieru znacznie przyspieszającym proces cięcia i wydłużającym żywotność części układu tnącego
 • stellitowane prowadnice o długości cięcia do 2,5m
 • wydajne łańcuchy widiowe DURACUT o specjalnej geometrii ogniw, pozostawiające gładką i równą powierzchnię po cięciu
 • hydrauliczne podstawy przesuwne pił, w celu korekty linii cięcia
pobierz folder PDF

Piły do cięcia roli papieru

Dlaczego wybrać piły łańcuchowe PRINZ do cięcia roli papieru?

Doradztwo
Prowadzimy fachowe szkolenia z obsługi dostarczonego sprzętu; dzielimy się zdobytą przez lata wiedzą tak, aby mogli Państwo zmaksymalizować efektywność swojej pracy.

Szybka realizacja, montaż
Staramy się realizować wszelkie zamówienia i montaże profesjonalnie i kompleksowo, ale przede wszystkim – szybko i sprawnie.

Serwis
Oferujemy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz szybką dostawę części zamiennych z magazynu w Poznaniu.

Cięcie roli papieru typu kraft za pomocą piły PAPERSTAR

Cięcie roli papieru makulaturowego za pomocą stacji TWINPAPER

Cięcie roli papieru typu kraft za pomocą piły PAPERSTAR

Cięcie roli papieru makulaturowego za pomocą stacji TWINPAPER

Zapytaj o indywidualną ofertę

  Firma

  NIP

  Osoba kontaktowa (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  E-mail (wymagane)

  Treść zapytania

  TAK, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez PRINZ Polska sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu (ul. Tulipanowa 4, 60-175 Poznań, NIP: 972-04-17-307, REGON: 630657614, KRS: 0000134452) w celu przesyłania informacji handlowych o usługach świadczonych przez Administratora, za pośrednictwem poczty e-mail oraz telefonicznie. Więcej informacji o Administratorze znajduje się w Polityce prywatności: https://www.prinz-polska.com.pl/firma/polityka-prywatnosci-i-cookies.